نکند عمری از ما بگذرد و اعتقاداتی غلط در وجودمان بماند؟ نکند یک عمر از ما بگذرد و ندانیم که وضو و غسلمان اشکال داشته است؟

مهم‌ترین درس از عبدالعظیم حسنی(ع)

امروز یکشنبه خرداد و 15 شوّال مصادف با سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام است. به همین مناسبت به پیامی مهم از حدیث معروف "عرضه دینِ" آن حضرت توسط حجت‌الاسلام ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه قم و کارشناس مسائل دینی اشاره می‌کنیم.

این کارشناس مسائل دینی با اشاره به درسی مهم از سیدالکریم(ع) گفت: بیش از نیمی از احادیثی که از این شخصیت نقل شده، احادیث اعتقادی است. بخش عمده‌ای از احادیثی که از او نقل شده راجع به بحث امامت است و این مسأله ساده‌ای نیست.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز این موضوع کمتر دنبال می‌شود و آن موضوع عرضه دین به محضر امام است. روزی عبدالعظیم حسنی خدمت امام هادی علیه‌السلام رسید و در محضر ایشان زانو زد و گفت: ای فرزند رسول خدا! می‌خواهم دینم را بر شما عرضه کنم.

حجت‌الاسلام رفیعی تأکید کرد: نکند عمری از ما بگذرد و اعتقاداتی غلط در وجودمان بماند، حدیث عرضه دین پیامش برای ما این است که به سراغ عالمی برویم و از جهات مختلف خود را مورد سنجش قرار دهیم، نکند مال حرام و سهم امام (خمس) در زندگی‌مان باشد؟ نکند یک عمر از ما بگذرد و ندانیم که وضو و غسل‌مان اشکال داشته است؟ و .

به گفته وی، اگر عقاید درست باشد اعمال نیز درست می‌شود، عقاید مثل ریشه است. اعتقادات مثل درخت است؛ اگر ریشه آن محکم باشد .

خط حزب‌الله ۲۲۶ | درسی مهم برای نیروهای انقلابی

مثل امیرالمؤمنین علیه‌السلام

خط حزب‌الله ۲۳۶ | مثل آوینی

مهم‌ترین درس از عبدالعظیم حسنی(ع)

داستان چمران

من هم مثل آقایان راه حل مشکلات را مذاکره می‌دانم!

مثل بچه هیئتی‌ها

نکند ,عرضه ,بگذرد ,امام ,عبدالعظیم ,حسنی ,ما بگذرد ,از ما ,بگذرد و ,عبدالعظیم حسنی ,مهم از

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

meerajsazee من چیستم؟ gamefar كشكول عباس ابادي وکیوم آبی علمی،فرهنگی،تاریخی،طنز،تفریحی،جامعه شناسی،دانستنی ها گروه تخصصی نواندیشبان مفرد مؤنث غائب فیلم , اهنگ , خبر , سریال باشگاه آماری ها و پرسشنامه های استاندارد